Norsk Kulturskoleråd Rogaland inviterer kulturskoleledere, kulturskolelærere og andre interesserte til dialogkonferanse om mangfold 13. mai, på den nye Varen kulturscene i Randaberg.
HAUGESUND: Norsk kulturskoleråd Rogaland arrangerer årskonferanse 4 november, i tilknytning til årsmøtet i fylkesavdelinga dagen etter.
ÅKREHAMN: Karmøy Kulturskole markerer Den klassiske gitarens dag på Karmøy kulturhus søndag 2. februar. Rami Blomqvist, førsteprisvinner i Guitar Nordic 2019, er blant dem som skal opptre.
STAVANGER: Fredag 20. oktober setter Stavanger kulturskole opp en egen forestilling til inntekt for UNICEF, som er mottaker av de innsamlede midlene gjennom årets tv-aksjon i NRK-regi.
STAVANGER: Kulturskoleelevene Maria Pettersen og Malin Gilje Langevatn fra Stavanger starta dagen med å opptre i Ryfylketunnelen – og satte trolig rekord.
KARMØY: Sirkussommerskolen i Karmøy hadde i år rekordmange deltakere. – Vi satser på å ha profesjonelle instruktører, sier Kirsten Jæger Steffensen, rektor ved Karmøy kulturskole.
STAVANGER: Fra 30. mars til 2. april møtes barn fra Danmark, Norge og Færøyene i Stavanger til Fabula, som arrangeres for andre gang. Barna vil bli undervises etter de nyeste metodene innenfor improvisasjon.
SANDNES: 1500 elever skal prege byen med dans, drama kunstfag og musikk. Kulturskolens dager er en tradisjon Sandnes kulturskole har hatt i snart 20 år.
ÅKREHAMN: Kulturskoleeleven Line Kristin Bjørndal er bare 13 år gammel, men har allerede rukket å imponere mange med tegneferdighetene sine.
KOPERVIK: Karmøy kulturskoles ungdomsteater hadde torsdag premiere på med sin nye oppsetning, «Å telle til null». Kulturskolen er med i det nasjonale prosjektet «Den Unge Scenen», og «Å telle til null» skal i den forbindelse spilles også på teaterfestival på Rogaland Teater.