Ungdommens musikkmesterskap 2020-2021

Ungdommens musikkmesterskap 2020-2021

Lukk
Florian Rademacher Krogsæter fra Vestnes deltar i klasse 1.
Felix Dalnoki fra Asker er finalist i solister klasse 1.
Luna Isabel H. Lòpez fra Holmestrand er finalist i solister klasse 1.
Jonathan Corriveau fra Bergen er finalist i solister klasse 1.
Kei Ogawa Giskegjerde fra Bergen er finalist i solister klasse 1.
Samtlige deltakere i solister klasse 1.
Knut Øverland er prosjektleder for UMM 2020-2021 samt konferansier første dag.
Momentum strykekvartett fra Oslo er finalist i eldste kammermusikkgruppe-klasse.
The Quintessence fra Oslo er finalist i eldste kammermusikkgruppe-klasse.
Victoria Lewis fra Asker er finalist i solister klasse 4.
Marcus Michelin fra Oslo er finalist i solister klasse 4.
Åsmund Moen fra Oslo er finalist i solister klasse 4.
Petter Voilås fra Bergen er finalist i solister klasse 4.
Vladimir Todea fra Oslo er finalist i solister klasse 4.
Juryen første dag består av Cécilie-Laure Kouassi (f.v.), Tanja Carita Ikonen, Thomas Kjekstad og Joakim Nordin.
Henning Kraggerud (t.v.) assistert av Petter Richter holder foredrag med mye musikk i.
Clara Yuna Friedensburg fra Oslo deltar i solister klasse 2.
Harry Dai Lang fra Oslo deltar i solister klasse 2.
Yingnan Cai fra Bergen deltar i solister klasse 2.
Rut Jorunn Rønning er konferansier på dag to.
Viviana Antonia Ilea fra Bergen deltar i solister klasse 2.
Jaroslav Letiagin fra Askøy deltar i solister klasse 2.
Duoen Bjørnestad & Blom fra Bergen deltar i kammermusikk klasse A.
Ian Bjørsvik fra Askøy deltar i solister klasse 3.
Emil Rademacher Krogsæter fra Vestnes deltar i solister klasse B.
Duo Canzona fra Bergen deltar i kammermusikk klasse B.
Rebekka Plagge Rist-Larsen fra Asker deltar i solister klasse 3.
Magnus von Brandis fra Sandnes deltar i solister klasse 3.
Yngve Abelvik fra Bergen deltar i solister klasse 3.
Hedda Aadland fra Oslo deltar i solister klasse 3.
Duoen Bjørnestad & Blom fra Bergen deltar i kammermusikk klasse A.
Felix Dalnoki ble kåret til Årets talent i klasse 1.
Clara Yuna Friedensburg fra Oslo ble kåret til Årets talent i klasse 2/klasse A.
Duo Canzona ble kåret til Årets talent i klasse 3/klasse B.
Alle finaledeltakerne belønnes med gjeve premier.
Åsmund Moen er Årets musiker i UMM 2020-2021.

Siste fra Kulturtrøkk: